Voskáčci

Voskáček je bavlněný či lněný sáček, který je uvnitř povoskovaný. Má všestranné využití. Lze použít domácnosti jako dokorativní prvek.

Díky včelímu vosku se jeho vlastnosti podobají mikrotenovému sáčku. Na rozdíl od něj, ale šetří životní prostředí, protože je opakovaně použitelný.

Vosk

Použitý vosk pochází ze včelřského výzkumného ústavu a je certifikovaný pro použití v potravinářství.

Voskáček samostatný

Sáček je tvořen pouze povoskovaným plátnem a v dolním švu jsou umístěny vázací provázky. V horním okraji se roluje, tím zde nevzniká otvor, který by umožnil přístupu vzduchu. Jeho velkou nevýhodou je přímý kontakt s podložkou a tím snadné špinění a následné obtížné čištění. Vnější povrch je mírně lepivý, ale lze jej vkládat do textilního vázáčku nebo použít variantu voskáčku vkládacího.

Voskáček vkládací

Voskáček vyrobený z povoskovaného plátna je možné vložit do ozdobného plátnového sáčku. Oba díly jsou samostatné a vyrábí se nezávisle na sobě. Vnější sáček je zdobený, vyrobený pouze z bavlny či lnu a přírodních krajek. Vnitřní sáček je ušit z navoskovaného plátna.


Velikosti

  • Maga pecen: 40x52cm, pecen 1kg a více, od 300Kč
  • Velký: 33x45cm, pecen okolo 0,75kg, od 280Kč
  • Tříčtvrťák 28x41cm, pecen okolo 0,5kg, od 220Kč
  • Malý 25x36cm, pecen pod 0,5kg, od 180Kč

Voskáčky nejsou certifikované jako výrobky určené pro styk s potravinami. Slouží jako dekorace do kuchyně.

Samozřejmě není problém vyhovět speciálním přáním ať v barevných kombinacích, či velikosti sáčku. Všechny sáčky lze vyrobit na oba způsoby – samostatné i vkládací. Cena je u každého provedení jiná, nelze stanovit přesně. Stanovím ji vždy podle vašich požadavků.

Péče

Voskované plátno vyžaduje o něco větší péči než 100% bavlněné. Žehlení je možné, ale mezi dvěma pečícími papíry. Prát není nutné, případně v ruce nebo max. na 30°C v ruce. Obvykle však stačí vyklepat a otřít vlhkým hadříkem. Mnohem důležitější je nechat sáček po každém čištění řádně vyschnout.

Voskáčky vyrábím pouze na zakázku, máte-li o něj zájem kontaktujte mě prosím.