Výrobky z ovčí vlny

Z ovčí vlny lze vyrobit spoustu krásných věcí. Nesporné výhody ovčí vlny jsou ty, že hřeje ale nepálí a je schopna absorbovat velké množství vlhkosti. Vlněné výrobky hřejí, i když jsou mokré. Ovčí vlna má ve svém vláknu komůrky, které absorbují tělesné teplo a vrací jej zpět.

Vlna ve výrobcích je načesána a vlákna nataženy a poskládány vedle sebe. Takto zpracovaná vlna ještě znásobí hřejivé schopnosti. Zároveň je vypracována do plochy, proto se při používání nezcuckuje.

Vyrábím hřející polštářky a podsedáky. Všechny jsou ušity z bavlněného sypku a barevného pratelného potahu. Není problém vyhovět dalším vašim přáním (např. bederní pásy, polštáře, přošité deky….). Bavlněné potahy je možné prát v pračce na 60°C. Bavlněný sypek a výplň je možné dát do vlhkého prostředí, kde vlna absorbuje vzdušnou vlhkost a díky lanolinu aktivuje samočistící proces. V případě zněčištěného sypku je možné vyprat buď na program „vlna“ nebo dát vyčistit do čistírny. V případě ručního praní je nutné nestřídat prudce teploty.