Malovaná trička

Dnes bych vám ráda řekla něco k mým malovaným tričkům.

Malovaná trička jsou mým prvním výrobkem, které jsem dělala a stále zůstávají mými velkými oblíbenci. Na jednom tričku strávím i několik hodin. Představují jeden z nejoblíbenější výrobků a maluji na trička vaše náměty opravdu často. Sama obdarovávám velice často své blízké originálním tričkem z mojí dílničky, jedná se o jednoznačně nejoriginálnější dárek, který vždy potěší.

Aby vám trička dlouho a dobře sloužily je potřeba dodržovat několik zásad. V první řadě je nutné tričko prát v pračce maximálně do 40°C. Ideální je použití jemného programu a neagresivního pracího prostředku. Zde je trochu rozdíl mezi silnějšími malbami na tmavých tričkách, které skutečně vyžadují jemné zacházení a tenčími malbami na tričkách bílých nebo světlých, které snesou i hrubší zacházení.

Dále přichází žehlení. Pokud svoje oblečení žehlíte, je třeba dbát na to, aby jste nežehlili přímo malovaný obrázek. Tento by se mohl rozžehlit na čisté části trička nebo znehodnotit úplně. Žehlit je nutné z rubové strany nebo zezadu pokud možno vyhnout se malovanému místu. Pokud je nutno žehlit přes obrázek doporučuji proložit pečícím papírem, aby se obrázek neobtiskl na druhou stranu trička (platí především u obrázků, kde převažuje oranžová, žlutá, červená).

Napsat komentář